Bachovy esence

Bachovy esence, vytvořené anglickým lékařem, bakteriologem a homeopatem Dr. Edwardem Bachem, jsou již od první poloviny minulého století s úspěchem používány při léčbě širokého spektra emocionálních problémů, jež oslabují obranyschopnost člověka a mohou v další fázi vytvářet podmínky pro určitá vážná fyzická onemocnění. Pomáhají jedinci navrátit a udržovat určitou rovnováhu jeho emočních a fyzických sil.

sklenice-bachovy-esence2

Bachova terapie, prováděná pomocí těchto esencí, tedy neléčí fyzické onemocnění přímo, ale dokáže nalézt emocionální problém, tedy příčinu vlastního onemocnění a napomáhá vyladit mentální stav jedince s jeho fyzickým stavem. Vychází ze skutečnosti, že negativní stavy mysli člověka mají silné účinky na jeho fyzické zdraví. Stres, strach, zloba, nadměrná závist či žárlivost, podobně jako přílišný pocit zodpovědnosti či pocit nejistoty apod. oslabují lidský organizmus a mohou vést k pozdějšímu fyzickému onemocnění.

Dr. Bach zastával názor, že přirozeným stavem lidského těla je být zdravé. Jestliže však je narušena rovnováha jeho mysli a jeho osobnosti, dochází k celkovému oslabení obranyschopnosti organizmu. Proto nejvhodnější dobou pro užívání jeho esencí je prvotní okamžik narušení této rovnováhy. Jestliže však již k fyzickému onemocnění došlo, pak esence užívané současně s příslušnou lékařskou léčbou pomáhají navrátit dotyčnému jedinci potřebnou duševní rovnováhu, což je nezbytné pro zdárné vyléčení, neboť konečné a úplné vyléčení přichází zevnitř.

Esence v podobě kapek jsou vyráběny z divoce rostoucích rostlin, převážně z jejich květů, a přírodního pramene. Jejich obrovskou výhodou je skutečnost, že jejich používání:

  • nezpůsobuje jakékoliv vedlejší účinky
  • je možné je používat bez jakéhokoliv rizika společně s jinými medikamenty a terapiemi
  • mohou je používat lidé dospělí i děti, ženy v těhotenství, kojící matky apod.
  • nejsou návykové a nelze se jimi předávkovat
  • nevyvolávají alergie
  • pomáhají i při léčbě zvířat
  • léčí i v případě, kdy v jejich účinky uživatel nevěří

Vzhledem k různorodosti emocionálních problémů je při této Bachově terapii třeba postupovat individuálně dle povahy potíží každého jedince a následně zvolit vhodné esence.

Esence míchám na míru pro každého klienta dle jeho momentální potřeby. Ráda namíchám i květové esence dle vašeho přání.

Seznam všech Bachových esencí a výčet charakteristických mentálních a emocionálních problémů, které esence pomáhají řešit. ZDE

CENA

Cena tinktury esencí připravena na míru: 750 Kč  (Konzultace 30-50 min., čas řídíte vy, včetně lahvičky s namíchanými esencemi)

Esence lze objednat a zaslat poštou, v tomto případě se cena počítá + balné a poštovné 90 Kč.

 

CHCI OBJEDNAT